Форум ОСББ Новатор


Приєднуйтесь до форуму! Це швидко і просто!

Форум ОСББ Новатор
Форум ОСББ Новатор
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Форум ОСББ Новатор

Ви не підключені Увійдіть або зареєструйтесь

Громадо, зверніть увагу! Стаття про ОСББ

+6
Oksana16
Евгений П
Anarexia
vitrull
Tetiana
Max1899
10 користувачів

Перейти до сторінки : 1, 2, 3, 4  Наступний

Перейти донизу  Повідомлення [Сторінка 1 з 4]

Max1899



Шановні співвласники багатоквартирних будинків по вулиці Новаторів 22-А-Б-В!

Ми живемо в нелегкі часи, тому ми не маємо права на прийняття хибних рішень, бо це тільки ускладнить наше існування. Довіра до людей на низькому рівні. Але тому є пояснення. Аферисти шукають легкої наживи, і користуються довірою людей, а потім постраждалі тільки й розводять плечима. Давайте не опинятись в ролі постраждалих, а будемо діяти на випередження. Що це означає?

«Предупрежден/осведомлен – значит вооружен»

Крилата фраза мовою оригіналу. Для того щоб не бути ошуканим ми повинні поглиблювати знання ЗАКОНІВ, не всіх, їх тисячі, зараз йде розмова про щось нове, невідоме для нас багатоквартирне господарство, що потребує управління, яке держава нам швидко передає посилаючись на євроінтеграцію і європейський приклад. Пропоную ознайомитись з Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)»


Зовсім нещодавно, 05.06.16 були проведені загальні збори співвласників нашого багатоквартирного комплексу (Новаторів 22-А-Б-В) з кількістю квартир понад 350, заселених майже 1000 мешканців. Збори запропоновані ініціативною групою з Голови Управління ОСББ "Новатор" і його заступника за сумісництвом Коменданта. Потрібно зазначити, що їх статус потребує підтвердження шляхом процедури голосування, адже в силу ввійшли зміни до законодавства, а саме запропонований новий типовий статут, що для нас як Буквар, адже саме у статуті визначаються усі положення діяльності, відповідальності, обов’язків ОСББ. Найголовніше, що ми як власники квартир, своєю більшістю можемо вносити будь-які зміни до типового статуту, визначаючи власний пріоритет і захищаючи себе від додаткової відповідальності і невизначених, необґрунтованих витрат.

Однією з колізій для нашої ініціативної групи є розуміння «БІЛЬШОСТІ», адже більшістю в різних офіційних документах називають суми від 50%+1 голос, 2/3 від усіх співвласників, 75% від усієї кількості житлової площі; АЛЕ ПОГОДЬТЕСЬ, БІЛЬШІСТЬ ЦЕ ЯК МІНІМУМ З ЛОГІЧНИХ МІРКУВАНЬ ХОЧА Б ПОЛОВИНА + ОДИН ГОЛОС, А ЦЕ У НАШОМУ ВИПАДКУ 500 ГОЛОСІВ, АБО БІЛЯ 170 КВАРТИР ПІДТРИМКИ

Продовжуючи тему загальних зборів, потрібно зазначити, що присутніми були від 35 до 40 мешканців (враховуючи ротацію), більша частина з тих хто зібрався представлена 18 поверховим будинком Новаторів 22-В.

Наголошую – ПРИСУТНІ 40, ВСЬОГО МЕШКАНЦІВ близько 1000.
Це всього-на-всього 4% мешканців, а Головуючий вже хотів проводити збори, голосування за статут, до якого ще багато питань і який повинен бути представлений кожному для ознайомлення.

ЧИ МОЖУТЬ 4% ВИРІШУВАТИ ЗА 100%?????

Виникає питання, чому ж так мало зібралось, невже доля нашого багатоквартирного комплексу нікому не цікава???? Відповідь проста, була порушена процедура скликання установчих зборів ініціативною групою. Ось витяг з Закону «Про ОСББ»:

Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. {Частина четверта статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N417-VIII (417-19) від 14.05.2015}


Рекомендованих листів не було, вручення в письмовій формі під розписку також не було. Ось і причина такої малої явки, багато-хто навіть уяви не має про те що відбувається щось вагоме і участь кожного з нас на вагу золота.

ЧИ МОЖНА ВВАЖАТИ ТАКІ ЗБОРИ ЧИННИМИ????

Ми начебто відійшли від тоталітарного режиму, потім боролись з корупцією у владі, з клановою системою, з рейдерами, незаконним заволодінням усіх форм власності. І зараз прийшов час відстояти своє помешкання. Просто необхідно усвідомити, що тепер ми – жителі багатоквартирного комплексу по вул. Новаторів 22-А-Б-В, не просто сусіди, знайомі – МИ ВЛАСНИКИ І ГОСПОДАРІ НЕ ТІЛЬКИ СВОЄЇ КВАРТИРИ, А Й УСЬОГО БУДИНКУ І ПРИБУДИНКОВОЇ ТЕРИТОРІЇ, УСІХ КОМУНІКАЦІЙ, ЛІФТІВ, ПІДВАЛІВ, ДАХІВ, КОРИДОРІВ… Тепер ми відповідаємо за безперервне функціонування кожного з вузлів, і несемо фінансову, матеріальну відповідальність за роботу усіх систем забезпечення життєдіяльності нашого дому.

Раніше це робив ЖЕК, і ми сплачували більше 2 грн. з квадратного метру житлової площі власної квартири. Побутує думка, що ЖЕКи це пережиток радянського часу, і начебто ми не отримували сервісу в достатній кількості. Наші будинки здані в експлуатацію з 2000-2001 року. За цей період на моїй пам’яті не було масштабних поломок, з ремонтом яких затягували на тиждень чи більше. Ліфти працюють, так, працюють з шумом, інколи застрягають, але працюють. Прибудинкова територія прибрана, на кожному поверсі мешканці самі проводять прибирання. Озелененням території займаються частіше за все ініціативні мешканці з перших поверхів. Як бачимо, будинок ЖИВЕ і кожен з нас в своїй мірі робить в це внесок, хтось просто вчасно і без заборгованостей регулярно сплачує КВАРТПЛАТУ (що є основою для надання сервісів і обслуговування), хтось маючи вільний час, можливості, бажання – власноруч наводить естетичну красу нашої будівлі і прибудинкової території, а більшість – з поваги до трудів кожного – не паплюжить майно, не бруднить територію також вносить лепту в безпроблемне існування будинку. А наш Голова на зборах заявляє, що ми нічого не робили протягом багатьох років, і що лише він проявляє ініціативу. АЛЕ, ГРОМАДО, ХТО ЦЕЙ ГОЛОВА БЕЗ НАС?

Але прийшов час змін, і за все будемо платити. Тепер не буде трохи більше 2 грн за квадратний метр житлової площі, тепер буде як мінімум 4 грн., і це те що нам запропонував Голова Правління з Комендантом. Ми знаємо, що попереду очікує ще одна хвиля здорожчання тарифів, і ці 4 грн. перетворяться в 5-6-7 грн. (і це оптимістичний прогноз).

Чи є альтернативи? Є варіант з автоматичним призначенням управлінської компанії якою нас лякає наш Голова і Комендант. Нічого путнього стосовно тарифів, що запропонують представники управлінської компанії вони сказати не можуть, але лякають. Посилаючись на те, що ми будемо платити більше і незрозуміло за що, при цьому, самі ще не в змозі обґрунтувати власний кошторис, у якому основною статею витрат буде не догляд за будинком, не резервування коштів, а заробітна плата у розмірі до ПІВМІЛЬЙОНА ГРН НА РІК. Пережитком ЖЕКів вважались якраз надвисокі накладні витрати в тому числі зарплата в розмірі 40-60% від коштів зібраних з квартплати. Чи ж не в ту саму річку ми можемо ввійти? Витрати на заробітну плату повинні становити не більше 20% від суми зібраної з квадратного метра кожного мешканця. Безумовно, керувати будинком краще самим співвласникам шляхом об’єднання в ОСББ. Але ж потрібно знайти чесних людей, які зацікавленні не в обманному заволодінні нашими коштами, а в ефективному управлінні за достойну винагороду. Що заважає Голові ОСББ розшифрувати кожну з статей витрат по тій калькуляції, в яку входить ціна в 4 грн. з квадратного метру?

Шляхом простої перевірки в сервісі обслуговування ліфтів ОТІС нами були зроблені розрахунки з повною місячною сумою витрат на ліфти нашого багатоквартирного комплексу в сумі до 14 тис грн. на місяць, а у Голови Правління ця сума значно вища. ЧОМУ ТАК??? МОЖЕ ВОНИ ПРОСТО ПОМИЛИЛИСЬ??? Так ніхто не проти їхніх ініціатив, але ж все повинно відбуватись по букві закону, кожен тариф повинен бути розшифрованим, кожна витрата підтверджена.

Потрібно дати зрозуміти майбутнім управлінцям, що вони не наділені абсолютною владою, вони залежні від зборів і не можуть приймати будь які рішення без зборів (це і треба прописати в статуті).

А таке нестримне бажання керувати дивує. На будь-якій посаді є випробувальний період, це нормальна практика, і цей період може бути неоплачений, у разі професійної непридатності. Робота на громадських засадах протягом перших 2 місяців, дозволить нам, власникам квартир, оцінити чесність і порядність самовисуванців. Чи впораються вони? Сплата повинна проводитись по факту наданих послуг. Щоб не виникло ситуації, де Управлінець не впорався і отримав зарплату.

Усе що пропонується повинно вноситись у статут, і тільки тоді зміни будуть чинними.

Як зазначалось раніше, типовий статут – це матриця, яку ми моделюємо на власний розсуд.

Документ «сирий», ще неодноразово будуть вноситись зміни в законодавство, але приймати статут у типовому вигляді – небезпечно. Є багато статей, що потребують виключення, або переробки.

Деякі з них:

У Розділі IV. «Джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об’єднання» переглянути і внести зміни до:
1. Джерелами фінансування є кошти об’єднання, які складаються з:

  • залишків коштів на утримання і ремонт багатоквартирного будинку на рахунках особи, що здійснювала управління таким будинком до створення об’єднання; Виключити за відсутністю таких коштів.
  • внесків і платежів співвласників; Розшифрувати, що таке внесок, платіж.
  • коштів, отриманих об’єднанням у результаті здавання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку; У разі оформлення ОСББ стане прибутковою організацією, з усіма вихідними проблемами оподаткування і ведення діяльності
  • коштів та майна, що надходять для забезпечення потреб основної діяльності об’єднання; Уточнити від кого
  • коштів, залучених на умовах кредиту або позики; Виключити
  • пасивних доходів; Розшифрувати


Додати розділ з Закону «Про ОСББ», а саме статтю 18. Обов’язки об’єднання:

Стаття 18. Обов'язки об'єднання
Об'єднання відповідно до цього Закону та статуту зобов'язане:

  • забезпечувати належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна, що належить співвласникам;
  • звітувати загальним зборам про виконання кошторису об'єднання за рік;
  • забезпечувати виконання вимог статуту об'єднання;
  • виконувати свої договірні зобов'язання;
  • забезпечувати дотримання інтересів усіх співвласників при встановленні умов і порядку володіння, користування і розпорядження спільною власністю, розподілі між співвласниками витрат на експлуатацію та ремонт спільного майна; { Абзац шостий частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом N 417-VIII ( 417-19) від 14.05.2015 }
  • припиняти дії третіх осіб, що утруднюють або перешкоджають реалізації прав володіння, користування і розпорядження спільним майном співвласниками;
  • у випадках, передбачених законодавством, статутом об'єднання, представляти інтереси співвласників відповідно до наданих повноважень у відносинах з третіми особами. { Абзац восьмий частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }


Виконання зобов'язань об'єднанням належить до повноважень його правління відповідно до статуту об'єднання.

У Розділі VI. «Відповідальність за порушення Статуту об’єднання  
та рішень статутних органів» змінити:

Співвласники є відповідальними за порушення Статуту об’єднання та рішень статутних органів. Необхідним є перелік порушень і рівень відповідальності колективної і особистої. За що відповідає Об’єднання, а за що кожен окремо (до прикладу – неплатник, особа з заборгованістю).

Це лише частина запропонованих змін і доповнень, для ознайомлення і пропозицій.

Не хочеться поглиблюватись в суто господарські питання, але з бюджетом в 80-90 тис. грн. в місяць (у разі затвердження тарифікації 4 грн. з квадратного метра житлової площі), де майже 40 тис грн. займає заробітна плата, і ЩО ЛИШАЄТЬСЯ ???? 40-50 тис грн. на місяць, які копійка в копійку вже розписані на основні щомісячні витрати за освітлення, вивіз сміття, дрібні ремонти... Як за ці гроші ми зможемо відремонтувати дах одного з наших будинків, де за експертною оцінкою вартість робіт складатиме 300 тисяч гривень?! А капітальний ремонт ліфту до прикладу, коштує велетенських коштів, і все обладнання і комплектуючі теж сплачуватимуться з наших кишеней.

Висновок: або ми переглядаємо і скорочуємо зарплатну відомість, надаючи нашим управлінцям випробувальний термін для роботи на громадських засадах, прибираємо з штату персоналу паспортиста, диспетчера, електрика (бо це працівник по індивідуальному договору) або будемо готові до того, що будь-яка капітальна поломка, прорив, знеструмлення – буде вираховуватись додатковою платою з кожної квартири і це аж ніяк не 4 грн. з квадратного метру!!!

Для прикладу, щоб зібрати 300 тис грн. з приблизно 20 тис квадратних метрів житлового фонду для капітального нагального ремонту даху кожна квартира буде додатково сплачувати по 15 грн. з квадратного метру. Однокімнатна в 40 квадратів сплатить 160 грн. щомісячного платежу по 4 грн. з квадрату і 600 грн. для капітального ремонту по 15 грн. з квадрату. А трикімнатна квартира в 80 квадратів 320 грн. і 1200 грн. відповідно.

ЧИ ГОТОВІ МИ ДО ТАКИХ ВИТРАТ?????

Мінімальна заробітна плата на разі складає приблизно 1400 грн. У нас в будинках проживає багато пільговиків, пенсіонерів, чи «потягнемо» ми такі витрати, коли за місяць власник квартири віддає все що в нього є??? Неефективне управління.

А як бути з тими хто взагалі не платить, чи має заборгованості??? Початок діяльності ОСББ залежатиме від заключення договорів. Якщо наші співмешканці матимуть заборгованість, то тільки погасивши її (незрозуміло з чиїх кишеней) ми дійдемо до самого процесу укладання договору. То хто нас вводить в оману про 4 грн. з квадратного метру, навіть прості розрахунки говорять про те, що платити будемо більше, набагато.

Але більш за все застережує зухвалість і абсолютна впевненість у тому, що все прораховано і те, що ніхто інший ні на йоту не вклав зусиль, щоб запропонувати альтернативу, а як тільки ВИХОДИШ З КОНКРЕТНИМИ ЗАПИТАННЯМИ ПО РОЗШИФРУВАННЮ СТАТЕЙ ВИТРАТ, ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ЦЕ УПРАВЛІНЦІ ХОВАЮТЬСЯ ЗА ФРАЗАМИ, ЩО ТРЕБА ПОСПІШАТИ, БО ПРИЙДЕ УПРАВЛІНСЬКА КОМПАНІЯ, ЩО ВОНИ (ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ І КОМЕНДАНТ) НЕЗМИКАЮЧИ ОЧЕЙ РОЗРОБЛЯЛИ КАЛЬКУЛЯЦІЮ В ГІОЦ, ТА ЩЕ Й ДРУКУВАЛИ НА ВЛАСНОМУ ПРИНТЕРІ ЗАПРОШЕННЯ, СТАТУТ І ІНШЕ.

Закінчити, хочу  аксіомою: «ЗАКОН Є ЗАКОН».

Закон є одним для всіх і якщо ми вважаємо себе демократичним суспільством, то ми повинні:

  • ВИКОНУВАТИ, те що пише ЗАКОН;
  • ДОТРИМУВАТИСЬ ПРОЦЕДУР РЕГЛАМЕНТУ ПРОВЕДЕННЯ ЗБОРІВ І ОПОВІЩЕННЯ ГРОМАДИ;
  • БУТИ ІНІЦІАТИВНИМИ І ДОПИТЛИВИМИ.  


ПРОПОНУЮ:

  1. Провести ще одні збори. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом).
  2. Підготовити проекти Статуту ОСББ. Розрахувати Кошторис витрат.
  3. Запросити на збори незалежного юриста з питань житлового права, ЖКГ, ОСББ.
  4. Якщо збори будуть правочинні з більшістю 50%+1 голос від усіх мешканців багатоквартирного комплексу по вул. Новаторів 22-А-Б-В, винести такі питання до розгляду:


  • обрати головуючого, і секретаря;
  • розглянути проекти Статутів;
  • розглянути кошторис;
  • прийняти рішення про доцільність/недоцільність ведення такого колективного господарства;
  • обговорити всі спірні питання, з правом висловлення власної думки кожному бажаючому присутньому на зборах;
  • прийняти адекватні рішення.

Victor

Victor

Max1899 пише:... Для того щоб не бути ошуканим ми повинні поглиблювати знання ЗАКОНІВ, не всіх, їх тисячі, зараз йде розмова про щось нове, невідоме для нас багатоквартирне господарство, що потребує управління, яке держава нам швидко передає посилаючись на євроінтеграцію і європейський приклад. Пропоную ознайомитись з Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)»

Цілком з Вами згоден, проте, потрібно знати також норми Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку“, який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Важливо зрозуміти, що до того часу, поки не створено ОСББ, правові відносини співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління регулюються саме цим законом, а потім --- Законом про ОСББ:
Стаття 9. Форми управління багатоквартирним будинком
1. Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.
За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Стаття 10. Прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників
1. Співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об’єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Наше ОСББ було створене 30 березня 2011 року. Отже, тепер при вивченні Закону про ОСББ нас будуть цікавити в першу чергу такі його положення, що регулюють:

  • відносини суб’єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об’єднанні;
  • відносини між об'єднаннями, асоціаціями і органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • відносини між об'єднаннями і господарюючими суб'єктами.


Проте, Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку“ нам потрібно знати також тому, що багато положень Закону про ОСББ посилаються на відповідні положення Закону “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку“, що буде показано у моїх наступних коментарях.



Останній раз редагувалося: Victor (2016-06-18, 09:09), всього регувалося 1 раз(-и)

Victor

Victor

Max1899 пише:... 05.06.16 були проведені загальні збори співвласників нашого багатоквартирного комплексу (Новаторів 22-А-Б-В) ... Збори запропоновані ініціативною групою з Голови Управління ОСББ "Новатор" і його заступника за сумісництвом Коменданта. Потрібно зазначити, що їх статус потребує підтвердження шляхом процедури голосування ...

згідно з Законом про ОСББ:
Стаття 10. Статутні органи об'єднання

Органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання.

Вищим органом управління об'єднання є загальні збори.

Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об’єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.

Збори ОСББ "Новатор", про які йде мова, збирались з ініціативи Правління, отже, у цій частині порушень закону не було.

Max1899 пише:Однією з колізій для нашої ініціативної групи є розуміння «БІЛЬШОСТІ», адже більшістю в різних офіційних документах називають суми від 50%+1 голос, 2/3 від усіх співвласників, 75% від усієї кількості житлової площі...

У нашому випадку, як було показано вище, ми повинні користуватися положеннями Закону про ОСББ, тому:
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
{ Частина дев'ята статті 6 в редакції Закону N 417-VIII ( 417-19 )
від 14.05.2015 }

Max1899 пише:Продовжуючи тему загальних зборів, потрібно зазначити, що присутніми були від 35 до 40 мешканців (враховуючи ротацію), більша частина з тих хто зібрався представлена 18 поверховим будинком Новаторів 22-В.

Наголошую – ПРИСУТНІ 40, ВСЬОГО МЕШКАНЦІВ близько 1000.
Це всього-на-всього 4% мешканців, а Головуючий вже хотів проводити збори, голосування за статут, до якого ще багато питань і який повинен бути представлений кожному для ознайомлення.

ЧИ МОЖУТЬ 4% ВИРІШУВАТИ ЗА 100%?????

Законом про ОСББ передбачена ситуація відсутності кворуму на Загальних зборах:
Якщо в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення не набрано кількості голосів "за" або "проти", встановленої частиною дев’ятою цієї статті, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення установчих зборів. Якщо протягом зазначеного строку необхідну кількість голосів "за" не набрано, рішення вважається неприйнятим.
{ Частина десята статті 6 в редакції Закону N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }
 Тому в цій частині проведення зборів також не було порушень.

Victor

Victor

Max1899 пише:Виникає питання, чому ж так мало зібралось, невже доля нашого багатоквартирного комплексу нікому не цікава???? Відповідь проста, була порушена процедура скликання установчих зборів ініціативною групою. Ось витяг з Закону «Про ОСББ»:
Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного. {Частина четверта статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N417-VIII (417-19) від 14.05.2015}

Рекомендованих листів не було, вручення в письмовій формі під розписку також не було. Ось і причина такої малої явки, багато-хто навіть уяви не має про те що відбувається щось вагоме і участь кожного з нас на вагу золота.

ЧИ МОЖНА ВВАЖАТИ ТАКІ ЗБОРИ ЧИННИМИ????

Наведена Вами цитата Закону є трохи неповною (відсутнє посилання). Краще було б написати так:
Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.
{ Частина третя статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }

Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового
відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
{ Частина четверта статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }

Але, як уже було показано вище, збори можуть бути скликані за ініціативи Правління ОСББ, тому Частина третя статті 6 в даному випадку не застосовна і її можна було б не наводити.

Проте, в цілому, погоджуюсь з Вами, цієї процедури закону, щодо повідомлення про проведення установчих зборів не було дотримано, і можливо саме це і вплинуло на низьку присутність співвласників на зборах. Інша справа, було це здійснено навмисно чи просто через недостатнє знання законів, що іще раз підтверджує важливість їх вивчення кожним із нас, оскільки саме від нас залежить їх виконання.

Заради справедливості слід зауважити, що оголошення про проведення зборів було завчасно розміщено на дошках оголошень і кожний небайдужий зміг з ним ознайомитись і прийняти рішення. Чому хтось зміг знайти час і прийти на збори, а хтось інший ні, --- це вже особиста справа цих співвласників. Результати такого відношення до своїх обов'язків, визначених законом, ми можемо спостерігати кожний день навколо нас, коли за нас постійно хтось вирішує як управляти нашою країною, а ми змушені покірно виконувати згубні для нас рішення, прийняті "засланими козачками" під дудку заокеанських "колег".

Але, так чи інакше збори було проведено, і я пропоную проаналізувати як це порушення могло вплинути на результати прийняття рішення зборів.

Закон про ОСББ говорить:
Рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення загальних зборів, і голоси, подані під час письмового опитування. Рішення оформляється особистим підписом
кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування ("за" чи "проти").

{ Статтю 10 доповнено новою частиною згідно із Законом N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }

Отже, як видно з положень Закону, жоден із співвласників не може бути відсторонений від прийняття рішення, оскільки усі зможуть проголосувати, чи то під час проведення зборів, чи під час проведення опитування.

Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. Тому на даному етапі важливо провести це опитування згідно з законом. Спробуємо знайти відповідні положення у Законі про ОСББ:
Стаття 10. Статутні органи об'єднання

Органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання.

Вищим органом управління об'єднання є загальні збори.

Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об’єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.
 У розділі про установчі збори знаходимо:
Письмове опитування під час установчих зборів об’єднання проводиться в порядку, передбаченому Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" ( 417-19 ).
{ Частина одинадцята статті 6 в редакції Закону N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }
Ну і, нарешті, читаємо як повинно проводитись письмове опитування (Стаття 10, частина 8):
Письмове опитування співвласників проводиться ініціативною групою та іншими співвласниками за бажанням.
Письмове опитування може проводитися щодо одного або декількох питань одночасно. Питання - це текст, у якому викладається пропозиція у вигляді резолюції, щодо якої учаснику опитування пропонується відповісти "за", "проти" або "утримався". Питання повинно мати чітке і зрозуміле формулювання, що не допускає різних тлумачень.
Письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, в яких зазначаються день опитування, прізвище, ім’я, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представників), відповідь співвласника на питання "так", "ні" або "утримався", особистий підпис співвласника та особи, яка проводила опитування.
Голосування від імені співвласника представником здійснюється в порядку представництва згідно з вимогами цивільного законодавства. Кожен співвласник, який має право голосу, може реалізувати це право під час проведення такого опитування лише один раз з одного питання.
Забороняється в процесі проведення письмового опитування співвласників примушувати їх до голосування за або проти прийняття відповідного рішення чи винагороджувати їх за це в будь-якій формі.
За результатами підрахунку результатів письмового опитування співвласників особи, які проводили письмове опитування, вносять його результати до протоколу зборів та підводять загальні підсумки голосування щодо всіх питань. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані на зборах співвласників, і голоси співвласників, отримані під час проведення письмового опитування.
Листки письмового опитування співвласників пронумеровуються, прошнуровуються та додаються до відповідного протоколу зборів.



Останній раз редагувалося: Victor (2016-06-18, 13:43), всього регувалося 1 раз(-и)

Victor

Victor

Max1899 пише:Ми начебто відійшли від тоталітарного режиму, потім боролись з корупцією у владі, з клановою системою, з рейдерами, незаконним заволодінням усіх форм власності. І зараз прийшов час відстояти своє помешкання. Просто необхідно усвідомити, що тепер ми – жителі багатоквартирного комплексу по вул. Новаторів 22-А-Б-В, не просто сусіди, знайомі – МИ ВЛАСНИКИ І ГОСПОДАРІ НЕ ТІЛЬКИ СВОЄЇ КВАРТИРИ, А Й УСЬОГО БУДИНКУ І ПРИБУДИНКОВОЇ ТЕРИТОРІЇ, УСІХ КОМУНІКАЦІЙ, ЛІФТІВ, ПІДВАЛІВ, ДАХІВ, КОРИДОРІВ… Тепер ми відповідаємо за безперервне функціонування кожного з вузлів, і несемо фінансову, матеріальну відповідальність за роботу усіх систем забезпечення життєдіяльності нашого дому.
Стосовно тоталітарного режіму і боротьби за все гарне проти всього поганого у наш час, то я б так не переймався. Дійсність показує зовсім протилежне. За часів СРСР було чимало зроблено гарного для людей, побудовано найпотужнішу державу у світі, майно якої до цього часу розкрадається і вивозиться за кордон. Була найкраща у світі система освіти, медичного забезпечення, соціального захисту тощо. Проте купка партапаратчиків, що були при владі, зрадили народ і продалися західним "партнерам", привласнивши собі результати праці наших предків. Але це окрема розмова і вона виходить за межі теми, що обговорюється. Тому "повернемося до наших баранів". І ось тут я з Вами згоден, це наш обов'язок --- управління державою, --- закріплений Конституцією. Але, так як і раніше, з 1996 року ми з вами його не виконуємо. А тому управління було перехоплено спритниками і результати цього рейдерського захоплення ми можемо спостерігати навколо нас.

Прозрій або згинь, --- ось що ми повинні усвідомити.

Кожен із нас повинен долучитися до управління нашим майном. Для цього і створено даний ресурс. Разом ми сила! Тож об'єднаймо наші зусилля і позитивні результати не заставлять себе довго чекати.



Останній раз редагувалося: Victor (2016-06-21, 07:08), всього регувалося 1 раз(-и)

Victor

Victor

Max1899 пише:Раніше це робив ЖЕК, і ми сплачували більше 2 грн. з квадратного метру житлової площі власної квартири. Побутує думка, що ЖЕКи це пережиток радянського часу, і начебто ми не отримували сервісу в достатній кількості. Наші будинки здані в експлуатацію з 2000-2001 року. За цей період на моїй пам’яті не було масштабних поломок, з ремонтом яких затягували на тиждень чи більше. Ліфти працюють, так, працюють з шумом, інколи застрягають, але працюють. Прибудинкова територія прибрана, на кожному поверсі мешканці самі проводять прибирання. Озелененням території займаються частіше за все ініціативні мешканці з перших поверхів. Як бачимо, будинок ЖИВЕ і кожен з нас в своїй мірі робить в це внесок, хтось просто вчасно і без заборгованостей регулярно сплачує КВАРТПЛАТУ (що є основою для надання сервісів і обслуговування), хтось маючи вільний час, можливості, бажання – власноруч наводить естетичну красу нашої будівлі і прибудинкової території, а більшість – з поваги до трудів кожного – не паплюжить майно, не бруднить територію також вносить лепту в безпроблемне існування будинку.
Так, ЖЕК щось робив, але те, що у нас не було масштабних аварій то це не його заслуга. Просто наші будинки відносно нові й ще не встигли "зноситися" до аварійного стану. А ліфти, доречі, зовсім не входять до компетенції ЖЕКу, тому згадувати їх потрібно окремо.

Облаштуванням прибудинкової території займаються небайдужі мешканці наших будиків власноруч на власні кошти, та доровільні пожертви решти небайдужих сусідів, котрі якщо не власною працею, так фінансово підтримують пристойний вигляд наших будинків і прибудинкової території. Але хіба так повинно бути? Чому хтось постійно вкладає ресурси задля загального блага, а решта паразитують на цьому? Єдиний вихід з такої ситуації --- це вплив громади. Рішення громади --- закон для усіх її членів. Саме про це і йдеться, коли мова заходить про управління будинками. І нам потрібно ще багато попрацювати, щоб усе запрацювало належним чином.
Але якщо громада вирішить і надалі жити у смітті та у безладі (бо ЖЕК не буде займатись благоустроєм так як це потрібно нам, ЖЕК може скосити траву, а решта --- це вже розкіш), то тим, хто захоче кращого, доведеться і надалі боротись за це власними силами. Навряд чи це буде розумне вирішення проблеми.
Maks1899 пише:А наш Голова на зборах заявляє, що ми нічого не робили протягом багатьох років, і що лише він проявляє ініціативу. АЛЕ, ГРОМАДО, ХТО ЦЕЙ ГОЛОВА БЕЗ НАС?
Особисто я зрозумів так, що подібні слова (хоча я точно не пам'ятаю що конкретно було сказано, але щось подібне таки говорилось) стосувались в першу чергу до тих, хто зовсім нічого не зробив, в той час як на зборах своїм криком заважали їх проведенню.

Потрібно підкреслити, що Голова ОСББ та комендант витратили багато зусиль на користь ОСББ, тобто нас із вами. І замовчувати цей факт буде не правильно. І займались вони цим на добровільних засадах, не отримуючи платні. Так само, як і активні мешканці, які облаштовували подвір'я. Тому не треба цими речами спекулювати.

Victor

Victor

Max1899 пише:Але прийшов час змін, і за все будемо платити. Тепер не буде трохи більше 2 грн за квадратний метр житлової площі, тепер буде як мінімум 4 грн., і це те що нам запропонував Голова Правління з Комендантом. Ми знаємо, що попереду очікує ще одна хвиля здорожчання тарифів, і ці 4 грн. перетворяться в 5-6-7 грн. (і це оптимістичний прогноз).
Якщо бути точним, то треба говорити не "прийшов час змін", бо само собою нічого не діється, а "нас поставили в умови, або перед фактом". Тарифи будуть зростати. І поки що, нажаль, це не залежить від нас. В теперішніх умовах при теперішній владі вони будуть зростати в будь-якому випадку, незалежно від того, хто буде управителем наших будинків, ОСББ чи  компанія-управитель.
Max1899 пише:Чи є альтернативи? Є варіант з автоматичним призначенням управлінської компанії якою нас лякає наш Голова і Комендант. Нічого путнього стосовно тарифів, що запропонують представники управлінської компанії вони сказати не можуть, але лякають. Посилаючись на те, що ми будемо платити більше і незрозуміло за що, при цьому, самі ще не в змозі обґрунтувати власний кошторис, у якому основною статею витрат буде не догляд за будинком, не резервування коштів, а заробітна плата у розмірі до ПІВМІЛЬЙОНА ГРН НА РІК. Пережитком ЖЕКів вважались якраз надвисокі накладні витрати в тому числі зарплата в розмірі 40-60% від коштів зібраних з квартплати. Чи ж не в ту саму річку ми можемо ввійти? Витрати на заробітну плату повинні становити не більше 20% від суми зібраної з квадратного метра кожного мешканця. Безумовно, керувати будинком краще самим співвласникам шляхом об’єднання в ОСББ. Але ж потрібно знайти чесних людей, які зацікавленні не в обманному заволодінні нашими коштами, а в ефективному управлінні за достойну винагороду. Що заважає Голові ОСББ розшифрувати кожну з статей витрат по тій калькуляції, в яку входить ціна в 4 грн. з квадратного метру?
Компанія управитель, ні відміну від ОСББ, є комерційною структурою, тому в тарифи від такої компанії будуть закладені ПДВ та її прибуток. Тому навіть такий простий розрахунок показує, що тарифи від компанії-управителя в будь-якому разі будуть вищими мінімум на 50% якщо не більше від аналогічних тарифів від ОСББ.

На зборах передбачалось обговорення і затвердження тарифів, проте через нашу неорганізованість (а точніше зухвалу поведінку кількох "крикунів") нічого обговорити не вдалось. Можливо саме з цієї причини ми не змогли почути від керівництва ОСББ. Для того, щоб мати таку можливість, тобто отримати об'єктивну інформацію з питань управління ОСББ і було створено цей форум і сайт ОСББ "Новатор", де розміщено інформацію по тарифах. Потрібно докласти ще трохи зусиль щоб довести діло до логічного кінця, з'ясувати усі незрозумілі місця і поставити крапку у цьому питанні. Саме цим ми з Вами тут і займаємось.

Обговорення тарифів доцільно винести в окрему гілку форуму. А поки що ми можемо ознайомитись з інформацією щодо нормативних витрат з утримання будинків ОСББ “Новатор” на сайті ОСББ "Новатор".

Victor

Victor

Max1899 пише:Потрібно дати зрозуміти майбутнім управлінцям, що вони не наділені абсолютною владою, вони залежні від зборів і не можуть приймати будь які рішення без зборів (це і треба прописати в статуті).
Саме так там і записано:
3.1. Органами управління об’єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія (ревізор) об’єднання.

3.2. Вищим органом управління об’єднання є загальні збори. Загальні збори вправі приймати рішення з усіх питань діяльності об’єднання. Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік.

Max1899 пише:Усе що пропонується повинно вноситись у статут, і тільки тоді зміни будуть чинними.

Як зазначалось раніше, типовий статут – це матриця, яку ми моделюємо на власний розсуд.
Для пропозицій щодо Статуту створено відповідний розділ на форумі. Будь-ласка, скористайтесь ним належним чином.

Victor

Victor

Max1899 пише:Не хочеться поглиблюватись в суто господарські питання, але з бюджетом в 80-90 тис. грн. в місяць (у разі затвердження тарифікації 4 грн. з квадратного метра житлової площі), де майже 40 тис грн. займає заробітна плата, і ЩО ЛИШАЄТЬСЯ ???? 40-50 тис грн. на місяць, які копійка в копійку вже розписані на основні щомісячні витрати за освітлення, вивіз сміття, дрібні ремонти... Як за ці гроші ми зможемо відремонтувати дах одного з наших будинків, де за експертною оцінкою вартість робіт складатиме 300 тисяч гривень?! А капітальний ремонт ліфту до прикладу, коштує велетенських коштів, і все обладнання і комплектуючі теж сплачуватимуться з наших кишеней.

Висновок: або ми переглядаємо і скорочуємо зарплатну відомість, надаючи нашим управлінцям випробувальний термін для роботи на громадських засадах, прибираємо з штату персоналу паспортиста, диспетчера, електрика (бо це працівник по індивідуальному договору) або будемо готові до того, що будь-яка капітальна поломка, прорив, знеструмлення – буде вираховуватись додатковою платою з кожної квартири і це аж ніяк не 4 грн. з квадратного метру!!!

Для прикладу, щоб зібрати 300 тис грн. з приблизно 20 тис квадратних метрів житлового фонду для капітального нагального ремонту даху кожна квартира буде додатково сплачувати по 15 грн. з квадратного метру. Однокімнатна в 40 квадратів сплатить 160 грн. щомісячного платежу по 4 грн. з квадрату і 600 грн. для капітального ремонту по 15 грн. з квадрату. А трикімнатна квартира в 80 квадратів 320 грн. і 1200 грн. відповідно.
Ваші розрахунки потрібно обговорювати. Будь-ласка, скористайтесь відповідним розділом форуму для продовження дискусії з цього питання.

Щодо витрат на капітальній ремонт, то вони взагалі не передбачені в тарифах компанії-управителя. Таким чином, так чи інакше, вони лягають на наші плечі. Якщо це буде йти через компанію-управителя, то ця сума буде автоматично збільшена на суму ПДВ+прибуток. Про це також не треба забувати. Зараз міська влада говорить, що буде допомагати нам у разі таких аварій, але як воно буде насправді ніхто сказатаи наперед не може.



Останній раз редагувалося: Victor (2016-06-18, 20:39), всього регувалося 1 раз(-и)

Victor

Victor

Max1899 пише:А як бути з тими хто взагалі не платить, чи має заборгованості??? Початок діяльності ОСББ залежатиме від заключення договорів. Якщо наші співмешканці матимуть заборгованість, то тільки погасивши її (незрозуміло з чиїх кишеней) ми дійдемо до самого процесу укладання договору. То хто нас вводить в оману про 4 грн. з квадратного метру, навіть прості розрахунки говорять про те, що платити будемо більше, набагато.
За законом попередня заборгованість повинна бути стягнута попереднім надавачем послуг і в жодному разі така заборгованість не переходить на баланс ОСББ. Тому Ваша пересторога є необгрунтованою.

В подальшому, у разі виникнення заборгованості з боку співвласника перед ОСББ, такі питання повинні вирішуватись у встаноленому законом порядку через суд, іншого способу немає.



Останній раз редагувалося: Victor (2016-06-19, 19:53), всього регувалося 1 раз(-и)

Victor

Victor

Max1899 пише:Але більш за все застережує зухвалість і абсолютна впевненість у тому, що все прораховано і те, що ніхто інший ні на йоту не вклав зусиль, щоб запропонувати альтернативу, а як тільки ВИХОДИШ З КОНКРЕТНИМИ ЗАПИТАННЯМИ ПО РОЗШИФРУВАННЮ СТАТЕЙ ВИТРАТ, ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ЦЕ УПРАВЛІНЦІ ХОВАЮТЬСЯ ЗА ФРАЗАМИ, ЩО ТРЕБА ПОСПІШАТИ, БО ПРИЙДЕ УПРАВЛІНСЬКА КОМПАНІЯ, ЩО ВОНИ (ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ І КОМЕНДАНТ) НЕЗМИКАЮЧИ ОЧЕЙ РОЗРОБЛЯЛИ КАЛЬКУЛЯЦІЮ В ГІОЦ, ТА ЩЕ Й ДРУКУВАЛИ НА ВЛАСНОМУ ПРИНТЕРІ ЗАПРОШЕННЯ, СТАТУТ І ІНШЕ.

Не можу відповідати за керівників ОСББ, проте, наскільки мені відомо ніхно не обмежує бажаючих докласти зусиль у розробці тарифів та інших питань, що стосуються управління ОСББ. Але ж потрібно проводити діалог конструктивно. Спробуйте зв'язатись з Головою ОСББ (інформацію для контактів було оприлюднено: e-mail: osbb-novator@i.ua, Facebook: https://www.facebook.com/yuriy.samchuk.1, група "ОСББ "Новатор.") і домовитись про конкретні справи, долучіть до цього інших активістів, і я впевнений, що справу буде вирішено. Результати можна і потрібно опублікувати на форумі.

Якщо керівництво ОСББ має свою думку, а Ви свою, то це абсолютно нормально, і остаточно це питання потрібно вирішувати на загальних зборах але не шляхом перекрикування однин одного, а в конструктивній бесіді.
Max1899 пише:ПРОПОНУЮ:

  1. Провести ще одні збори. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом).
  2. Підготовити проекти Статуту ОСББ. Розрахувати Кошторис витрат.
  3. Запросити на збори незалежного юриста з питань житлового права, ЖКГ, ОСББ.
  4. Якщо збори будуть правочинні з більшістю 50%+1 голос від усіх мешканців багатоквартирного комплексу по вул. Новаторів 22-А-Б-В, винести такі питання до розгляду:


  • обрати головуючого, і секретаря;
  • розглянути проекти Статутів;
  • розглянути кошторис;
  • прийняти рішення про доцільність/недоцільність ведення такого колективного господарства;
  • обговорити всі спірні питання, з правом висловлення власної думки кожному бажаючому присутньому на зборах;
  • прийняти адекватні рішення.

На мою думку, одне одному не заважає. За законом будь-хто з співвласників може створити ініціативну групу і скликати загальні збори.

На даний час процес загальних зборів від 5 червня 2016 ще не завершений. За законом термін, коли повинно бути прийнято рішення збігає 20 червня 2016. Якщо рішення прийняте не буде, то у нас немає іншого шляху як скликати наступні збори. Сподіваюсь, що кожні наступні загальні збори будуть проходити в атмосфері взаємоповаги, взаєморозуміння і співпраці.

Дякую Вам за можливість оприлюднити результати нашої з Вами роботи по аналізу ситуації і вивченню чинного законодавства.

Підсумок:

  1. Зазальні збори від 5 червня 2016 проведено з порушенням регламенту у частині їх скликання, проте це не вплине на процедуру голосування і можна буде вважати їх легітимними за умови, що письмове опитування буде проведене серед 100% усіх співвласників.
  2. Результати загальних зборів повинні бути оприлюднені після 20 червня 2016 року.
  3. Процедура проведення загальних зборів виявила недоліки в організації нашої роботи, що потребує подальшої корекції. Певні кроки в напрямку покращання організації роботи були здіснені, що вилилось у створенні інформаційно-довідкової платформи (сайт і форум ОСББ "Новатор").
  4. У результаті спілкування співвласників було організовано групу активних громадян, котрі започаткували широке відкрите обговорення питань управління ОСББ "Новатор". Доцільно продовжити це спілкування, розширити і закріпити досягнені успіхи.



Останній раз редагувалося: Victor (2016-06-18, 13:49), всього регувалося 1 раз(-и)

Tetiana



Max1899 пише:Раніше це робив ЖЕК, і ми сплачували більше 2 грн. з квадратного метру житлової площі власної квартири. Побутує думка, що ЖЕКи це пережиток радянського часу, і начебто ми не отримували сервісу в достатній кількості. Наші будинки здані в експлуатацію з 2000-2001 року. За цей період на моїй пам’яті не було масштабних поломок, з ремонтом яких затягували на тиждень чи більше. Ліфти працюють, так, працюють з шумом, інколи застрягають, але працюють. Прибудинкова територія прибрана, на кожному поверсі мешканці самі проводять прибирання. Озелененням території займаються частіше за все ініціативні мешканці з перших поверхів. Як бачимо, будинок ЖИВЕ і кожен з нас в своїй мірі робить в це внесок, хтось просто вчасно і без заборгованостей регулярно сплачує КВАРТПЛАТУ (що є основою для надання сервісів і обслуговування), хтось маючи вільний час, можливості, бажання – власноруч наводить естетичну красу нашої будівлі і прибудинкової території, а більшість – з поваги до трудів кожного – не паплюжить майно, не бруднить територію також вносить лепту в безпроблемне існування будинку. А наш Голова на зборах заявляє, що ми нічого не робили протягом багатьох років, і що лише він проявляє ініціативу. АЛЕ, ГРОМАДО, ХТО ЦЕЙ ГОЛОВА БЕЗ НАС?

Але прийшов час змін, і за все будемо платити.
Все Вы будто-бы и правильно пишете. Но...
Очень удобно платить чуть больше 2 грн/м2. И ЖЭКу. При этом лестницы моем сами, цветы и деревья сажают жильцы первых этажей, покосов должно быть уже 2, а мы,"небайдужі мешканці", еле выбили из ЖЭКа первый покос. Почему Вы платите ЖЭКу за услуги, которые его представители нам не оказывают?
Думаю, что управитель будет не лучше.
Хотя от предложенных тарифов и распределению финансов я тоже не в восторге.
А критиковать гораздо легче, чем делать.

Поэтому предлагаю:
Вы юридически подкованы неплохо. Люди, берущие на себя ответственность взять на себя заботы по функционированию работы ОСББ уже показали себя (имеется ввиду утепление домов, счетчики тепла). Присоединитесь к ним и тоже, як "небайдужий мешканець" внесите свою лепту, думаю, никто не будет против.

Victor

Victor

Tetiana пише:Люди, берущие на себя ответственность взять на себя заботы по функционированию работы ОСББ уже показали себя (имеется ввиду утепление домов, счетчики тепла). Присоединитесь к ним и тоже, як "небайдужий мешканець" внесите свою лепту, думаю, никто не будет против.
Поддерживаю, это разумный подход.

vitrull



Victor пише:
Max1899 пише:Але прийшов час змін, і за все будемо платити. Тепер не буде трохи більше 2 грн за квадратний метр житлової площі, тепер буде як мінімум 4 грн., і це те що нам запропонував Голова Правління з Комендантом. Ми знаємо, що попереду очікує ще одна хвиля здорожчання тарифів, і ці 4 грн. перетворяться в 5-6-7 грн. (і це оптимістичний прогноз).
Якщо бути точним, то треба говорити не "прийшов час змін", бо само собою нічого не діється, а "нас поставили в умови, або перед фактом". Тарифи будуть зростати. І поки що, нажаль, це не залежить від нас. В теперішніх умовах при теперішній владі вони будуть зростати в будь-якому випадку, незалежно від того, хто буде управителем наших будинків, ОСББ чи  компанія-управитель.
Max1899 пише:Чи є альтернативи? Є варіант з автоматичним призначенням управлінської компанії якою нас лякає наш Голова і Комендант. Нічого путнього стосовно тарифів, що запропонують представники управлінської компанії вони сказати не можуть, але лякають. Посилаючись на те, що ми будемо платити більше і незрозуміло за що, при цьому, самі ще не в змозі обґрунтувати власний кошторис, у якому основною статею витрат буде не догляд за будинком, не резервування коштів, а заробітна плата у розмірі до ПІВМІЛЬЙОНА ГРН НА РІК. Пережитком ЖЕКів вважались якраз надвисокі накладні витрати в тому числі зарплата в розмірі 40-60% від коштів зібраних з квартплати. Чи ж не в ту саму річку ми можемо ввійти? Витрати на заробітну плату повинні становити не більше 20% від суми зібраної з квадратного метра кожного мешканця. Безумовно, керувати будинком краще самим співвласникам шляхом об’єднання в ОСББ. Але ж потрібно знайти чесних людей, які зацікавленні не в обманному заволодінні нашими коштами, а в ефективному управлінні за достойну винагороду. Що заважає Голові ОСББ розшифрувати кожну з статей витрат по тій калькуляції, в яку входить ціна в 4 грн. з квадратного метру?
Компанія управитель, ні відміну від ОСББ, є комерційною структурою, тому в тарифи від такої компанії будуть закладені ПДВ та її прибуток. Тому навіть такий простий розрахунок показує, що тарифи від компанії-управителя в будь-якому разі будуть вищими мінімум на 50% якщо не більше від аналогічних тарифів від ОСББ.

На зборах передбачалось обговорення і затвердження тарифів, проте через нашу неорганізованість (а точніше зухвалу поведінку кількох "крикунів") нічого обговорити не вдалось. Можливо саме з цієї причини ми не змогли почути від керівництва ОСББ. Для того, щоб мати таку можливість, тобто отримати об'єктивну інформацію з питань управління ОСББ і було створено цей форум і сайт ОСББ "Новатор", де розміщено інформацію по тарифах. Потрібно докласти ще трохи зусиль щоб довести діло до логічного кінця, з'ясувати усі незрозумілі місця і поставити крапку у цьому питанні. Саме цим ми з Вами тут і займаємось.

Обговорення тарифів доцільно винести в окрему гілку форуму. А поки що ми можемо ознайомитись з інформацією щодо нормативних витрат з утримання будинків ОСББ “Новатор” на сайті ОСББ "Новатор".

Я вже висловлював вдячність Max1899 за цю статтю та підтримку його зауважень, на жаль не бачу свого повідомлення зараз. Тому ще раз повторююсь. Якщо вже приймати статут, ОСББ, правління - то всі спірні або незрозумілі питання повинні бути вирішеними відразу, а не потім, в процесі притирки, якщо комусь заманеться. І щоб всі розуміли про що йдеться: що і кому довіряємо, яка відповідальність та наслідки і т.д., а не чули тільки завітні слова " буде дешевше". З тарифами, наприклад, вже неодноразово були питання - відповідей нема.

Автор цього повідомлення на даний час заблокований на форумі - Переглянути повідомлення

Victor

Victor

Anarexia пише:З самого початку керівництво ОСББ підозріло себе било в груди натякаючи на свою велику порядність та намаганні сумлінно працювати.Але почали свою роботу з брехні, утеплення будинків в тому числі та установлення лічильників.Насправді це була программа КМДА під яку підходив наш будинок за роком будівництва.Пожинаючі моральні та матеріальні девіденти керівництво яким вони себе вважають виявилось непорядними і меркантильними людьми.Судячи з їхніх рішень по витратах по будинку:роздутий штатний розпис з непомірними зарплатами які вони коли захочуть тоді й збільшать.А також неозвучене публічно питання з приводу використання підвальних та технічних приміщень та інших арендних питань.Вони нахабно навязують людям свої особисті бажання та мрії.Це намагання забеспечити свое безбідне особисте майбутне при чому нічого не робити та не торбуючись за людей.Розмовляючи з людьми тільки ультиматумами та постійними залякуваннями.Вже набридло читати ваші безглузді оправдання та казки на дошках обьяв підїздів.А краще скажіть відверто,що ми будемо платити керуючій компанії та плюс ваші забаганки,що стосуються зарплат та утримання будинків і прибудинкової території.Що до конструктиву-то починайте з себе,а не принижуйте людей своїми лякачками!!!Бо в ОСББ Новатор не виконуються вимоги конституції та порушуються закони України використовуючи ідеї самоврядування.
Ваше упереджене ставлення до людей, котрі доклали певних зусиль для загального блага дивує. Історія ОСББ стисло описана на сайті, читайте уважно. І не треба перекручувати.

Звісно, нікому не цікаво слухати залякування, але ж і ви також не пропонуєте жодного конструктивного рішення, замість діалогу --- суцільна істерика.

Ваше запитання щодо платні компанії-управителю слід адресувати саме їх, а не керівництву ОСББ.

Щодо порушення Конституції та законів України, будь-ласка, уточніть які саме положення було порушено?

Автор цього повідомлення на даний час заблокований на форумі - Переглянути повідомлення

Victor

Victor

Anarexia пише:Здається Істерика почалась у вас вже давно,коли ви зрозуміли ,що вас підтримує меншість!Те,що було зроблено депутатами не потрібно приписувати собі - заслуги інших людей.Якщо щось зробив наприклад сітку та паркан  депутат Міщенко та покрасив підїзди та дзеркала в ліфтах П.Тесленко це їхня особиста ініціатива-це їх реклама  перед виборами з їхніми прізвищами,двері ви збудували ,щоб захистити у підвалах свої приміщення,а все інше ,що ви зробили потверне  та немає смаку.Це все те чим ви гордитеся.
Шановна(ий) Anarexia, не зрозуміло до кого Ви звертаєтесь. Будь-ласка, користуйтесь кнопкою "QUOTE".

Наскільки мені відомо ніхто не приписує собі чужих заслуг, якщо у Вас є конкретні факти, будь-ласка, наводьте, --- будемо розбиратися.

Стосовно естетичних смаків можна сперечатися. Особисто мені теж багато чого не подобається, і я намагаюсь це виправити. Спробуйте і Ви, прийдіть до людей, які, наприклад прибирають у дворі й запропонуйте свою допомогу. Я впевнений, що Вас радо приймуть і разом ви зможете досягти набагато більших результатів.

Автор цього повідомлення на даний час заблокований на форумі - Переглянути повідомлення

Victor

Victor

Anarexia пише:В мене є більш важливі зайняття ніж прибирати у дворі,я працюю,а в вихідні відпочиваю і не забовязана вам про це звітувати.Якщо хтось хоче прибирати замість двірників нехай сам це робить їм нехто не перешкоджає.Я вже написала які не буду повторюватись.Читайте вище.Привіт від Тесленка Laughing
Це Ваше право вирішувати як використовувати свій вільний час, й, звісно, Вас ніхто не спонукає про це тут звітувати. Хтось витрачає його для загального блага, а хтось на сварку й звинувачення.
Привіт Тесленку!

vitrull



Victor пише:
Anarexia пише:В мене є більш важливі зайняття ніж прибирати у дворі,я працюю,а в вихідні відпочиваю і не забовязана вам про це звітувати.Якщо хтось хоче прибирати замість двірників нехай сам це робить їм нехто не перешкоджає.Я вже написала які не буду повторюватись.Читайте вище.Привіт від Тесленка Laughing
Це Ваше право вирішувати як використовувати свій вільний час, й, звісно, Вас ніхто не спонукає про це тут звітувати. Хтось витрачає його для загального блага, а хтось на сварку й звинувачення.
Привіт Тесленку!

Каждый должен заниматься своим делом, если работа дворника убирать - пусть и убирает, ему за это денег платят. Я зарплату за другое получаю, ведь дворник не будет помогать мне делать мою работу? Другое дело если у кого есть желание помочь - так это личная инициатива, желание и возможность, всегда пожалуйста, делайте, спасибо вам, если толк будет. Но не нужно ставить себе это заслугу и другим вменять в обязанность.

Victor

Victor

vitrull пише:Но не нужно ставить себе это заслугу и другим вменять в обязанность.
Уважаемый vitrull, Вы изволили процитировать мой комментарий и дать на него ответ. Однако, как это легко проверить там нет ни слова о том, что кто-то "себе ставит это в заслугу и другим вменяет в обязанность".

Если Ваш комментарий не касается конкретного высказывания, цитируемого вами, то не нужно цитировать, так как это вводит людей в заблуждение.

В моём комментарии шла речь о том, что некоторые жильцы сами ничего не делают и другим мешают.

А вообще, тема благоустройста придомовой территории довольно сложная. Порой добиться от ЖЕКа выполнения услуг, заложенных в тариф, не представляется возможным. Единственный выход --- не платить за непредоставленные услуги.

Допустим, ЖЕК не предоставляет услуги, а мы не платим. Но кто тогда должен их предоставлять? С кого спросить? Получается, что люди, которым не безразлично что творится у них во дворе, вынуждены из-за отсутствия услуг ЖЕКа самостоятельно браться за это дело. Однако, другие жильцы этого не делают, потому что заняты на работе или отдыхают. Хорошо если так, а то они ещё и мешают, ругаются, обвиняют в воровстве. Сами не делают и другим не дают. Вы считаете это нормальным?

Не можете --- не нужно! Но и другим не мешайте!

Люди сделали хорошо, благоустроили территорию, причём бесплатно. А Вы им говорите: "А вот не нужно себе это ставить в заслугу!" Это как называется, по-вашему?

Вместо того, чтобы поддержать соседей в хорошем начинании Вы стали на путь противодейтсвия. Так ничего хорошего не получится.

В наших домах много есть проблем, которые можно было бы решить, например, привести в порядок двери на межэтажных переходах в 18-ти этажках. Это позволило бы съэкономить на оплате за отопление. Но кто это будет делать, ЖЭК? Держи карман шире.

Попробуйте угадать с трёх раз, станут ли те люди, которые до сегодняшнего дня занимались подобными вопросами в своё личное время (пока другие отдыхают или зарабатывают деньги), делать это после оскорблений в их адрес, подобных выше сказанным?

Так кому выгодна такая Ваша позиция?

Делайте выводы.

Автор цього повідомлення на даний час заблокований на форумі - Переглянути повідомлення

Victor

Victor

Евгений П пише:Никто говорить спасибо и благодарить еще за это не обязан.
Ну это вопрос скорее общей культуры.

Кому-то нравится жить на помойке, а кому-то в цветущем саду. Кто-то гадит в лифте, а кто-то его бережёт, кто-то трудится на общее благо, а кто-то для того, чтобы набить свою мошну, --- всё зависит от внутреннего мира человека.

Лично я не имею возможности трудиться по благоустройству территории, но мне гадко слышать когда не уважают труд людей, делающих наше жильё лучше.

В своём комментарии, на который Вы ответили, я писал о проблемах наших домов, решение которых могло бы сделать нас всех богаче за счёт экономии, но Вы меня не услышали. Вопрос с оплатой за отопление, например, можно решить только самим так, как я описал, но если Вы не хотите, --- пожалуйста, --- платите по полной. Живите и дальше по принципу: "Назло врагам козу продам, чтоб мои дети не пили молока".

vitrull



Victor пише:
vitrull пише:Но не нужно ставить себе это заслугу и другим вменять в обязанность.
Уважаемый vitrull, Вы изволили процитировать мой комментарий и дать на него ответ. Однако, как это легко проверить там нет ни слова о том, что кто-то "себе ставит это в заслугу и другим вменяет в обязанность".

Если Ваш комментарий не касается конкретного высказывания, цитируемого вами, то не нужно цитировать, так как это вводит людей в заблуждение.

В моём комментарии шла речь о том, что некоторые жильцы сами ничего не делают и другим мешают.

А вообще, тема благоустройста придомовой территории довольно сложная. Порой добиться от ЖЕКа выполнения услуг, заложенных в тариф, не представляется возможным. Единственный выход --- не платить за непредоставленные услуги.

Допустим, ЖЕК не предоставляет услуги, а мы не платим. Но кто тогда должен их предоставлять? С кого спросить? Получается, что люди, которым не безразлично что творится у них во дворе, вынуждены из-за отсутствия услуг ЖЕКа самостоятельно браться за это дело. Однако, другие жильцы этого не делают, потому что заняты на работе или отдыхают. Хорошо если так, а то они ещё и мешают, ругаются, обвиняют в воровстве. Сами не делают и другим не дают. Вы считаете это нормальным?

Не можете --- не нужно! Но и другим не мешайте!

Люди сделали хорошо, благоустроили территорию, причём бесплатно. А Вы им говорите: "А вот не нужно себе это ставить в заслугу!" Это как называется, по-вашему?

Вместо того, чтобы поддержать соседей в хорошем начинании Вы стали на путь противодейтсвия. Так ничего хорошего не получится.

В наших домах много есть проблем, которые можно было бы решить, например, привести в порядок двери на межэтажных переходах в 18-ти этажках. Это позволило бы съэкономить на оплате за отопление. Но кто это будет делать, ЖЭК? Держи карман шире.

Попробуйте угадать с трёх раз, станут ли те люди, которые до сегодняшнего дня занимались подобными вопросами в своё личное время (пока другие отдыхают или зарабатывают деньги), делать это после оскорблений в их адрес, подобных выше сказанным?

Так кому выгодна такая Ваша позиция?

Делайте выводы.

Другим делать никто не мешает, если они конечно сами  не мешают другим. Нравится - сажайте, убирайте - на личной иннициативе. И спасибо им за это, если красиво получается, но тут дело лично каждого. Это одни наши соседи. Но есть и другие, которым хочется всем этим еще и управлять, управлять домами, дворами, квартирами нашими, принимать решения за нас. Тут уж нет, нет доверия, за что доверять? За предвыборную программу? На уровне иннициативной группы - пожалуйста, работайте на добровольных началах, может сам чем помогу. Но никак не передавать  дома в это ОСББ и правление, нет доверия ни к активистам нашим, ни к законам.

Спонсорований контент



Повернутися до початку  Повідомлення [Сторінка 1 з 4]

Перейти до сторінки : 1, 2, 3, 4  Наступний

Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі