Форум ОСББ Новатор


Приєднуйтесь до форуму! Це швидко і просто!

Форум ОСББ Новатор
Форум ОСББ Новатор
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Форум ОСББ Новатор

Ви не підключені Увійдіть або зареєструйтесь

IV. Джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об’єднання

4 користувачів

Перейти донизу  Повідомлення [Сторінка 1 з 1]

Administrator

Administrator
Admin

4.1. Джерелами фінансування є кошти об’єднання, які складаються з:

  • залишків коштів на утримання і ремонт багатоквартирного будинку на рахунках особи, що здійснювала управління таким будинком до створення об’єднання;
  • внесків і платежів співвласників;
  • коштів, отриманих об’єднанням у результаті здавання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку;
  • коштів, отриманих об’єднанням як відшкодування за надані окремим категоріям громадян пільги на оплату житлово-комунальних послуг та призначені житлові субсидії;
  • коштів та майна, що надходять для забезпечення потреб основної діяльності об’єднання;
  • добровільних майнових, у тому числі грошових, внесків фізичних та юридичних осіб;
  • коштів державного та/або місцевого бюджетів, отриманих на підставі спільного фінансування для утримання, реконструкції, реставрації, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення будинку;
  • пасивних доходів;
  • доходів від діяльності заснованих об’єднанням юридичних осіб, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання;
  • коштів, отриманих з інших джерел, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання.

За рішенням загальних зборів в об’єднанні можуть створюватися ремонтний, резервний фонди, кошти яких спрямовуються на цілі, визначені загальними зборами об’єднання.

4.2. Сплата встановлених загальними зборами об’єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об’єднання, є обов’язковою для всіх співвласників.

Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об’єднання відповідно до законодавства та Статуту.

Загальні збори об’єднання можуть прийняти рішення про списання боргів співвласників у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна, на суму боргу.

4.3. Майно об’єднання утворюється з:

  • майна, переданого йому співвласниками у власність;
  • одержаних доходів;
  • іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.  

Майно, придбане об’єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників, є їхньою спільною власністю.

4.4. Порядок володіння, користування та розпорядження майном об’єднання визначається загальними зборами.

4.5. Кошти об’єднання, включаючи кошти ремонтного, резервного фондів, витрачаються правлінням згідно з кошторисами, затвердженими загальними зборами співвласників, та окремими рішеннями загальних зборів співвласників.

Кошторис об’єднання за поданням правління щороку затверджується загальними зборами не пізніше 01 січня поточного року, якщо інший строк не встановлено загальними зборами співвласників. За рішенням загальних зборів можуть затверджуватися кошториси на два і більше років.

Якщо інше не встановлено рішенням загальних зборів співвласників, кошторис повинен передбачати такі статті витрат:

  • витрати на утримання і ремонт спільного майна;
  • витрати на оплату комунальних та інших послуг;
  • витрати фондів об’єднання;
  • інші витрати.

За рішенням загальних зборів для здійснення витрат за рахунок ремонтного, резервного фондів можуть затверджуватися окремі (спеціальні) кошториси.

Про виконання кошторисів, у тому числі окремих (спеціальних), правління складає щорічний звіт, який подає на перевірку ревізійній комісії (ревізору), а після такої перевірки – загальним зборам для затвердження.

Перший фінансовий рік об’єднання починається з дати його державної реєстрації і закінчується 31 грудня року, в якому проведено державну реєстрацію. Наступні фінансові роки відповідають календарним.

4.6. Забороняється розподіл отриманих об’єднанням доходів або їх частини серед співвласників, працівників об’єднання, членів органів управління та інших осіб.

https://osbbnovator.ukraine7.com

Oksana16



В статуті в пункті4.3.Майно об'єднання утворюється з: майна переданного йому співвласниками у власність.На мою думку цей пункт потребує доопрацювання тобто,потребує уточнення яке саме це майно-підвали, дахи техетажи, земля-тобто чітке пояснення. Така моя думка,можливо є спеціаліст який внесе ясність.Дякую.

Oksana16



Пункт4.1Джерерами фінансування є кошти об'єднання, які складаються з:пасивних доходів-яких??? потребує уточнення. Дякую.

Oksana16



Пункт 4.1 доходів від діяльності заснованних об'єднанням юридичних осіб,що спрямовуються на виконання статутних цілей об'єднання. Прошу громадо замислитись над цим пунктом-він потребує чіткого пояснення,що це за юридичні особи засновані об'єднанням???????

Oksana16



Пункт 4.1 коштів,отриманих з інших джерел,що спрямовуються на виконання статутних цілей об'єднання-а саме яких?????сподіваюсь ці кошти не з "Марса", тобто знову цей пункт потребує ясності.Дякую.

Oksana16



Пункт4.3Майно,придбане об'єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників,єіхньою спільною власністю?????? Шановні сусіди, давайте поміркуємо-що це за майно-можливо квартири?????Тобто спільними зусиллями почнемо проводити"уплотнение"как в фильме "Собачье сердце" "Мы домовой комитет пришли вас потеснить" Такий пункт потребує фахового юридичного пояснення.Така моя суб'єктивна думка з цього трактування.Дякую.

Oksana16



Велике прохання до користувачив форуму,можливо серед Вас,або Ваших сусідів є кваліфікований юрист,який приєднається до обговорення та доопрацювання статуту.Дякую.

Victor

Victor

Oksana16 пише:В статуті в пункті4.3.Майно об'єднання утворюється з: майна переданного йому співвласниками у власність.На мою думку цей пункт потребує доопрацювання тобто,потребує уточнення яке саме це майно-підвали, дахи техетажи, земля-тобто чітке пояснення. Така моя думка,можливо є спеціаліст який внесе ясність.Дякую.
Підвали, дахи, тех-поверхи --- все це загальне майно, без нього неможлива експлуатація будинку, і воно не може належать комусь із співвласників окремо від інших, тому і не може передаватись.

Мова йде про особисте майно: квартира, цінні речі, наприклад, компьютер, принтер, автомобіль тощо.

Victor

Victor

Oksana16 пише:Пункт4.1Джерерами фінансування є кошти об'єднання, які складаються з:пасивних доходів-яких???  потребує уточнення. Дякую.
Пасивні доходи — це доходи, якиі не залежать від щоденної діяльності, а отримані в результаті інвестицій. Іншими словами, це гроші, вкладені в певний інвестиційний інструмент, що створюють і приносять своєму власникові інші гроші.

Victor

Victor

Oksana16 пише:Пункт 4.1 доходів від діяльності заснованних об'єднанням юридичних осіб,що спрямовуються на виконання статутних цілей об'єднання. Прошу громадо замислитись над цим пунктом-він потребує чіткого пояснення,що це за юридичні особи засновані об'єднанням???????
Це цілком нормально. За законом засновником фірми (юридичної особи) можуть виступати громадяни, або інші фірми, або їх групи.

На практиці це означає, наприклад, те що ОСББ може заснувати крамницю, або ремонтну майстерню з пошиття одягу тощо. Прибуток від діяльності таких юридичних осіб повинен спрямовуватись на виконання статутних цілей об'єднання. Таке можна зробити тільки маючи ОСББ.

Victor

Victor

Oksana16 пише:Пункт 4.1 коштів,отриманих з інших джерел,що спрямовуються на виконання статутних цілей об'єднання-а саме яких?????сподіваюсь ці кошти не з "Марса", тобто знову цей пункт потребує ясності.Дякую.
У Статуті неможливо передбачити усі можливі джерела надходження коштів, наприклад, Президент вирішить підтримати нас і надішле мільйон. Тому і внесено такий пункт. Але є і умова: отрмані таким чином гроші повинні використовуватись виключно для виконання статутних цілей об'єднання, які описані у Розділі ІІ.

Victor

Victor

Oksana16 пише:Пункт4.3Майно,придбане об'єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників,єіхньою спільною власністю?????? Шановні сусіди, давайте поміркуємо-що це за майно-можливо квартири?????Тобто спільними зусиллями почнемо проводити"уплотнение"как в фильме "Собачье сердце" "Мы домовой комитет пришли вас потеснить" Такий пункт потребує фахового юридичного пояснення.Така моя суб'єктивна думка з цього трактування.Дякую.
Це може бути будь-яке майно, наприклад гаражний кооператив, магазин, кваритри у інших будинках, рухоме майно, комп'ютери, інше приладдя, граблі, городники, тачки, лампочки тощо.

Oksana16



Питання до пункту 4.1 я не зрозуміла-осбб не прибуткова організація,а майстерня з ремонту або пошиття-це вид діяльності який спрямований на отримання прибутку.мені здається ,що Ваш коментар Вікторе не зовсім фаховий,або я щось не зрозуміла.Дякую.

Victor

Victor

Oksana16 пише:Питання до пункту 4.1 я не зрозуміла-осбб не прибуткова організація,а майстерня з ремонту або пошиття-це вид діяльності який спрямований на отримання прибутку.мені здається ,що Ваш коментар Вікторе не зовсім фаховий,або я щось не зрозуміла.Дякую.

Оксано, у Законі сказано:
Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками. { Частина сьома статті 4 }

Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право:

  • виступати засновником (учасником) інших юридичних осіб. { Абзац шостий частини першої статті 17 в редакції Закону N 417-VIII ( 417-19 ) від 14.05.2015 }


Кошти об’єднання складаються з:

  • коштів, отриманих об’єднанням у результаті здавання в оренду допоміжних приміщень та іншого спільного майна багатоквартирного будинку; { Абзац 4 статті 21}
  • доходів від діяльності заснованих об’єднанням юридичних осіб, що спрямовуються на виконання статутних цілей об’єднання; { Абзац 11 статті 21}


Тобто, як Ви можете бачити, жодних порушень закону не має. Нова юридична особа, яка створюється ОСББ, є окремим підприємством і керується у своїй роботі законами України (може отримувати прибуток і сплачувати податки).

Игорь Анатольевич



Без грамотного юриста тут никак не обойтись. Похоже на то что нас пытаются" кидонуть".

Victor

Victor

Игорь Анатольевич пише:Без грамотного юриста тут никак  не обойтись. Похоже на то что нас пытаются" кидонуть".
Пожалуйста, поясните Вашу мысль. Я привёл Вам прямые нормы закона, в чём непонимание?

Спонсорований контент



Повернутися до початку  Повідомлення [Сторінка 1 з 1]

Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі